Gmina
Nowe Brzesko

PALMA JAK PALMA

W niedzielę palmową wierni wędrowali do Kościołów z kolorowymi palmami w dłoniach. W Hebdowie co roku palma rośnie. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy palma z Hebdowa Kolonii urosła o kolejne pół metra, i ma teraz wysokość ponad ośmiu metrów.

Palmy_Hebdow_24_marca_2013r_(17)

Od lat przywożona do Hebdowskiego kościoła przez druhów ochotników z OSP Hebdów palma wielkanocna, to największa palma w powiecie Proszowice. Jest ona dziełem KGW Hebdów.

– Na ręce pani sołtys Ani Kołodziej bardzo dziękuję zespołowi, który przygotował palmę, to wspaniałe arcydzieło, które nam co roku rośnie i z roku na rok pięknieje. Bóg zapłać za to, że podtrzymujecie tradycję. Ale palma, jak palma. Ważniejsze jest to, ile osób nad nią pracowało, ile się spotykało, zjednoczyło, żeby powstała. Palma zostaje w kościele, a ja zachęcam, żeby nikogo nie zabrakło w kościele w Wielkim Tygodniu – mówił ks. proboszcz Józef Ostręga proboszcz z Hebdowa.

W kościele palmę prezentowały panie z KGW Hebdów: Anna Kołodziej, Lucyna Musiał, Elżbieta Nagielska, Ewa Taff, Monika Marzec oraz druhowie z OSP Hebdów: Józef Krosta, Jan Czekaj, Łukasz Pasternak, Tomasz i Krystian Zawartka.

Tekst i fot. Arkadiusz Fularski

Palmy_Hebdow_24_marca_2013r_(85)(1)

Fot. Obok hebdowskiej palmy stoją ks. Józef Ostręga, panie z KGW Hebdów i druhowie z OSP Hebdów.

Skip to content